Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa o czasowym zawieszeniu nowych stawek za wytwarzaną energię cieplną

Szanowni Państwo! 
Mieszkańcy osiedli przy ul. Młyńskiej, Grabowej i Zamkowej w Polanowie
 
W następstwie apeli mieszkańców i samorządów z całej Polski sygnalizujących drastyczne skutki wzrostu cen nośników energii do prac legislacyjnych Rządu RP wprowadzono finansowe wsparcie dla odbiorców ciepła ogrzewanych systemowo (kotłownie osiedlowe).

Projektowane rozwiązania mają objąć dopłatę do kosztów produkcji ciepła w mechanizmie uwzględniającym rodzaj używanego surowca i wzrost jego cen. Powyższe, nowe okoliczności dają możliwość przeanalizowania kosztów produkcji ciepła dostarczanego przez Zakład Usług Komunalnych w Polanowie uwzględniających pomoc finansową.
Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom oraz zapowiedziom rządu o wdrożeniu zaplanowanych na wrzesień 2022 r. działań osłonowych dla obiorców ogrzewanych systemowo (nieuwzględnionych w dodatku węglowym) zasugerowałem dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych w Polanowie czasowe zawieszenie - przez miesiące sierpień i wrzesień 2022 r. - nowych stawek za wytwarzaną  energię cieplną, co spotkało się z akceptacją.
W okresie zawieszenia obowiązywać będzie stawka z grudnia 2021 r.
Obserwowana przez wszystkich dynamika zmian towarzyszących sytuacji na krajowym rynku energii pozwoli na skalkulowanie udzielonej ulgi - pomocy finansowej, a następnie obniżenie stawek za 1 GJ produkowanego ciepła. Warunkiem tego jest wejście w życie przepisów prawnych pozwalających chronić odbiorców ogrzewania systemowego przed skutkami podwyżek.

Grzegorz Lipski 
Burmistrz Polanowa 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-08-08 12:42:56 2022-08-08 12:49:26 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony