Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona

W Zielonce 08-10.02.2019.r. w hali OKiS przy ul Łukasińskiego 1/3 odbył się Grand Prix Polski: Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 165 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym i stał na bardzo wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali w juniorach młodszych: Amelia Gryguła i Maciej Kruszyński natomiast w młodzikach młodszych: Wiktoria Zblewska, Filip Morawski i Krystian Morawski.

Nasi zawodnicy spisali się średnio zajmując drugie lub trzecie miejsca w grupach. W juniorach młodszych w grze pojedynczej Maciek Kruszyński w grupie wygrał z Jakubem Toczek z BKS Set Mazańcowice 16:21, 21:10 i 21:15 w drugiej grze przegrał z turniejową jedynką Jakubem Melaniukiem UKSB „Milenium” Warszawa 11:21, 12:21 zajmując ostatecznie XI miejsce.

W grze podwójnej Maciek w parze z Antonim Jabłońskim UKS OSiR „Badminton” Sławno w grupie zajęli II miejsce w pierwszej grze pokonali parę Przemysław Gajda - Igor Jasek Bennica UKS „Fenik” Kędzierzyn-Koźle 21:12, 21:16 w drugiej grze grupowej przegrali z parą Jan Filipowicz - Sebastian Lenczewski SKB Suwałki 12:21, 23:25, Maciek z partnerem uplasowali się ostatecznie na VI miejscu. Amelia Gryguła poległa w grze pojedynczej i mieszanej w parze z Antonim Jabłońskim z UKS OSiR „Badminton” Sławno zajmując w grze pojedynczej XVII miejsce i w grze mieszanej XIII miejsce. W młodzikach młodszych w grze pojedynczej zagrała tylko Wiktoria Zblewska, która w grupie zajęła drugie miejsce w pierwszej grze przegrała a Alicję Syrek UKS „Unia” Bieruń 14:21, 21:19 i 16:21 w drugiej grze wygrała z Emilią Szumielewicz MKS „Orlicz” Suchedniów 21:13 i 21:14, ostatecznie Wiktoria uplasowała się na XV miejscu.

Wiktoria zagrała jeszcze w grze mieszanej w parze z Filipem Morawskim przegrywając w pierwszej rundzie z parą Krzysztof Podkowiński - Anna Ciereszko UKS „Hubal” Białystok 9:21 i 8:21co dało im XVII miejsce. Filip Morawski w grze podwójnej zagrał w parze z bratem Krystianem w pierwszej rundzie pokonali parę Maciej Babicz -Tymoteusz Stefaniuk BKS SET Mazańcowice 21:10 i 21:11 w drugiej rundzie nasza para zmierzyła się z parą numer jeden Aleksander Mitroszewski - Krzysztof Podkowiński UKS „Hubal” Białystok przegrywając 8:21 i 9:21 co dało im w końcowej klasyfikacji IX miejsce.