Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę w Polanowie

W niedzielę 12 września parking przy centrum przesiadkowym w Polanowie stał się startem i metą dla amatorskich rajdów rowerowych Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę, odcinka zachodniopomorskiego. „Rajdy dla Frajdy” to cykl rajdów składających się z 16 niezależnych etapów, z których każdy organizowany jest w innym województwie, gdzie pasjonaci jazdy na rowerze mogą podziwiać najpiękniejsze zakątki Polski.

W tym roku swoje walory, obok takich miast jak Sandomierz, Szczyrk, Szczytno, Łowicz, Myślenice, Inowrocław, mógł zaprezentować nasz Polanów. Pętla wiodąca z Polanowa aż nad sam Bałtyk pełna była rozmaitości, o jakie zadbali organizatorzy.

Cykliści startowali w kilku grupach. Po kilku godzinach zmagań (130 km i 80 km) na mecie na uczestników czekały przygotowane posiłki regeneracyjne, pamiątkowe medale w kształcie granic województwa zachodniopomorskiego, a na najlepszych nagrody i puchary. W dekoracji uczestniczył Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, który gratulował uczestnikom i wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż Góry Północy mogły gościć zawodników z całej Polski.
W Rajdzie wystartowało trzech zawodników z naszej gminy. Puchar „Powiew młodości” trafił w ręce mieszkańca Polanowa pana Jerzego Sorbiana, który nie tylko okazał się najstarszym zawodnikiem, ale pokonał dystans w zdumiewającym czasie.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-09-22 08:42:16 2021-09-29 15:11:47 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony