Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Gmina Polanów współfinansowała zakup separatora do pobierania osocza

Na początku stycznia separator komórkowy MCS+ do pozyskiwania osocza z krwi potrzebnego w leczeniu COVID19 trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Chałubińskiego 7 przy Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Aparat został ufundowany przez gminy powiatu koszalińskiego oraz starostwo powiatowe. Gmina Polanów na ten szczytny cel przekazała środki finansowe w wysokości 10 000 zł.

Separator komórkowy MCS+

Przypomnijmy - osocze osób, które pokonały koronawirusa, zawiera cenne przeciwciała, które pomagają w leczeniu chorych na COVID-19. Oddane podczas jednej wizyty może zostać zastosowane nawet u trzech pacjentów, a procedura jego pobrania trwa ok. 30-40 min.

Dzięki doposażeniu koszalińskiego punktu pobrań, osoby chętne do oddania osocza z terenu powiatu koszalińskiego, mogą zrobić to w Koszalinie bez konieczności wyjeżdżania do Szczecina czy Słupska.

Separator po zakończeniu pandemii pozostanie dalej w koszalińskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i będzie służył nie tylko do separacji osocza, ale także do poboru krwi od miejscowych krwiodawców.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-01-19 10:10:22 2021-02-04 15:17:45 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony