Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Gmina Polanów na dożynkach powiatowych w Sianowie

W minioną sobotę Gmina Polanów uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych, które w tym roku miały miejsce w Sianowie. Obecni byliśmy ze stoiskiem promocyjnym, w którym kulinarne specjały prezentowało po raz pierwszy sołectwo i KGW Wielin (laureat konkursu gminnego).

Na dożynkowej scenie nie zabrakło również artystycznego akcentu z Polanowa. Szerokiej publiczności zaprezentował się Zespół Ludowy Olszyna z Żydowa oraz Ewelina Żuchowska i Michalina Marciniak, przygotowane przez Instruktora pracowni muzycznej Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu Krzysztofa Ciułę.

Dożynkowy chleb, symbol obfitości plonów, został dzielony przez reprezentującego Gminę Polanów Zastępcę Burmistrza Andrzeja Kuleszę w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Polanowie Józefa Wilka.

Prawdziwym powodem do dumy są osiągnięcia naszych sołectw w powiatowych konkursach dożynkowych. Uznanie jury zdobyły: Sołectwo Jacinki - II MIEJSCE w konkursie na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy oraz Sołectwo Wielin - II MIEJSCE w konkursie na Powiatowy Specjał.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-09-22 10:02:15 2023-09-22 11:30:50 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony