Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Gmin Polanów pozyskała grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Gmina Polanów została laureatem programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki niemu, jeszcze w tym roku nad  miejskim zbiornikiem wodnym „Kacze” powstanie infrastruktura edukacyjna. 

Ideą tej koncepcji jest wykorzystanie wolnej przestrzeni na stworzenie miejsca rekreacji i edukacji, które jednocześnie podnosić będzie świadomość walorów naszego otoczenia. Na ścieżce edukacyjnej, począwszy od nowobudowanego pomostu, aż do placu zabaw, dominować będą gry, koła wiedzy oraz puzzle w konstrukcji drewnianej. Znajdą się tu również tablice tematyczne o zbiorniku „Kacze”, jeziorach i rzekach naszej gminy. Gry i zgadywanki umożliwią naukę poprzez zabawę, a nawet organizację zielonych lekcji w terenie. - Jesteśmy przekonani, że stworzymy miejsce, które będzie atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych, ale będzie liczne odwiedzane przez wszystkich mieszkańców naszej gminy – podkreśla Grzegorz Lipski Burmistrz Polanowa.

Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z  rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-12-08 12:56:08 2020-12-08 12:56:50 Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony