Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Dwa zestawy ratownictwa przedlekarskiego dla OSP Gminy Polanów

W tym roku aż dwa z czterech zestawów ratownictwa przedlekarskiego trafiły do ratowników z jednostek OSP naszej gminy.

Dwa zestawy ratownictwa przedlekarskiego dla OSP Gminy Polanów

Na mocy porozumienia z dnia 23.12.1999 r. pomiędzy Prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego a Prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, dotyczącego współpracy we wdrażaniu systemu ratownictwa przedlekarskiego na terenach wiejskich, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie Jan Górski przekazał torby R-1 na ręce przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Polanów: OSP Nacław i OSP Żydowo. Uroczystość miała miejsce 18 listopada 2019 r w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Polanowie. W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, Komendant Miejsko-Gminny OSP Polanów Grzegorz Szkołuda, reprezentacji OSP Nacław i Żydowo, przedstawiciele Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie oraz obdarowani również druhowie - strażacy z Radowa Małego i Krosina.

Sprzęt jest przekazywany z myślą o bezpieczeństwie rolników i ma służyć strażakom podczas akcji ratowniczych.

Zestaw ratownictwa przedlekarskiego przeznaczony jest dla przeszkolonych strażaków-ratowników. W jego skład wchodzą m. in.: materiały opatrunkowe, worki resuscytacyjne, kołnierz ortopedyczny, opatrunki hydrożelowe, koc termiczny, rurki ustno-gardłowe, nożyczki ratownicze i latarka. Strażacy nie kryli zadowolenia z otrzymanego zestawu przedlekarskiego. Taki sprzęt pozwoli na bardziej profesjonalną pomoc przedmedyczną ofiarom wypadków i pożarów na terenie naszej gminy.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-11-19 09:42:58 2019-11-20 08:28:18 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony