Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Dofinansowanie na nowy mikrobus dla ŚDS OAZA z Krągu

Referat Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju z Urzędu Miejskiego informuje, że Gminie Polanów zostało przyznane dofinansowanie w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III na zakup nowego, przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami mikrobusu dla Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu.

Nowy pojazd, przeznaczony dla 9 osób, w tym z miejscami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ma stworzyć lepsze warunki dla osób z niepełnosprawnościami w aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym.

Projekt o wartości ponad 200 000 zł, został wsparty dofinansowaniem w wysokości 135.000,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zakup zostanie zrealizowany do lipca przyszłego roku.

Mikrobus będzie pełnił istotną funkcję w zapewnieniu dostępu do różnych form aktywności dla podopiecznych ŚDS „OAZA”. Umożliwi wyjazdy na różne wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe oraz uczestnictwo w zajęciach, które zwiększają integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-11-29 11:10:33 2023-11-29 12:26:57 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka