Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Bieg zwieńczeniem gminnych obchodów odzyskania niepodległości

W niedzielę, 12 listopada 2023 r. odbył się Polanowski Bieg Niepodległości. Wydarzenie było zwieńczeniem gminnych obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

Tradycyjnie, po mszy świętej w intencji Ojczyzny, mieszkańcy miasta i gminy rozwinęli 50-metrową flagę biało-czerwoną. W tym roku po raz pierwszy uroczystość odbyła się na nowym, zrewitalizowanym rynku miejskim, co dodatkowo podkreśliło doniosłość chwili.

Po przemówieniu Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego oraz wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwona parada pod eskortą Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanowa, przemaszerowała przez centrum miasta do placu targowego. Tam miała miejsce piąta edycja Polanowskiego Biegu Niepodległości.

Impreza zgromadziła blisko 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i jeszcze więcej kibiców. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez Dorotę Wójcicką Popowicz, uczestnicy stanęli na starcie, gotowi do sportowej rywalizacji. Każdy z biegaczy otrzymał sportową koszulkę w białym lub czerwonym kolorze z logo Polanowa na piersi a na mecie okolicznościowy medal z Białym Orłem.

Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy. W oczekiwaniu finał Biegu, zgromadzeni mogli skosztować rogali z białym i niebieskim makiem, przygotowanych przez panie z KGW Wielin i KGW Polanów. Te pyszne wyroby, wzorowane na tradycyjnych świętomarcińskich rogalach, zyskują coraz większą sympatię wśród mieszkańców, udowadniając, że „Niepodległość” ma słodki smak.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Polanowie rozgrzewał uczestników gorącą grochówką.

Burmistrz Polanowa składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, radnym, sołtysom, dyrektorom jednostek organizacyjnych oraz przybyłym gościom za godną postawę i udział w polanowskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podziękowania kieruje również do zaangażowanych w organizację jednostek Gminy m.in., Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty z prowadzącym uroczystość Dariuszem Kalinowskim, Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Zespołu Szkół Publicznych, Zespołu Opieki Zdrowotnej, Zakładu Usług Komunalnych oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanowie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, KGW Wielin i Polanów, a także pracowników Urzędu i Straży Miejskiej.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-11-15 13:26:48 2023-11-15 14:20:10 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka