Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

50-lecie pożycia małżeńskiego Ireny i Wiesława Malinowskich

Pani Irena i Wiesław Malinowscy zawarli związek małżeński dnia 5 kwietnia 1969 roku w Kościernicy, a ślub kościelny wzięli w Ratajkach.
Z tej okazji Burmistrz Polanowa wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość, którą przygotowali Jubilaci odbyła się obecności rodziny i przyjaciół w bardzo klimatycznym zajeździe myśliwskim.

50-lecie pożycia małżeńskiego Ireny i Wiesława Malinowskich
Jubilaci i świadkowie ich ślubu oraz Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski i Kierownik USC w Polanowie

Pani Irena i Wiesław poznali się w 1965 roku na zabawie w Ratajkach. Jak twierdzą małżonkowie – zaiskrzyło od razu. Pani Irena mieszkała wówczas w Mirotkach – opiekowała się swoimi dziadkami, zaś Pan Wiesław pracował na stanowisku gajowego w leśnictwie Stołpie. Po 4 latach narzeczeństwa wzięli ślub, a po ukończeniu przez Pana Wiesława służby wojskowej (1970 rok) wynajęli mieszkanie w Sianowie, ponieważ Pan Wiesław podjął pracę w firmie „Instal”. W roku 1983 przejęli gospodarstwo rolne w po dziadkach Pani Ireny. Hodowali owce zarodowe oraz konie. W Mirotkach mieszkają do dzisiaj.
Pani Irena prowadziła gospodarstwo rolne, opiekowała się rodzicami i wychowała dwóch synów. Przez 11 lat prowadziła Zakład Usług Leśnych.
Pan Wiesław jest zapalonym myśliwym, należy do Koła Łowieckiego „Słonka” (członek zarządu), jest Strażnikiem Ochrony Przyrody. Był Radnym Polanowa w kadencji 1998-1992. Ma duszę społecznika i za swoją pracę otrzymał wiele medali i odznaczeń. Są to między innymi: Brązowy Krzyż Zasługi, Odznaka za Zasługi dla Województwa Koszalińskiego, Brązowy Medal „Zasłużony dla Łowiectwa Polskiego”, Złotą Odznakę za Zasługi dla Pożarnictwa.
Jubilatom z okazji pięćdziesięciolecia zawarcia małżeństwa życzymy zdrowia oraz jeszcze wielu kolejnych rocznic pożycia małżeńskiego.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-04-09 12:03:10 Aleksandra Ostrowska Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony