Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

28 mln na budowę mieszkań komunalnych w Polanowie

Gmina Polanów otrzymała rekordową kwotę 28 milionów złotych od Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowych mieszkań komunalnych. Środki te stanowią blisko połowę rocznego budżetu gminy.

Podpisanie umowy przez Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Marty Kleinszmid miało miejsce we wtorek 27 lutego 2024 roku.

Proces formalno-prawny trwał ponad dwa lata. Aktualnie projekty budynków są gotowe, pozwolenia na budowę wydane, lokalizacja wyznaczona - to tereny przy ul. Młyńskiej w Polanowie. Niebawem nastąpi ogłoszenie przetargów, ich rozstrzygnięcie i przystąpienie do realizacji inwestycji.

Podczas swojego wystąpienia Burmistrz powiedział, że „Brak mieszkań jest problemem, z którym zmaga się wiele gmin i Polanów nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dzięki powstaniu ponad 60 nowych mieszkań, które będą możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego, będziemy mogli znacznie zaspokoić tę potrzebę”.

Burmistrz przypomniał również, że to nie jedyna inwestycja mieszkaniowa planowana na ten rok w Polanowie. W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej wybudowane zostaną obok tych czterech budynków dwa dodatkowe obiekty z mieszkaniami. Będą to lokale na wynajem, wynajmowane na zasadach podobnych jak w TBS.

Całkowita wartość inwestycji budowy mieszkań komunalnych wynosi 33 182 066,33 zł.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2024-03-12 13:29:14 2024-03-12 13:48:49 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka