Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

104 rocznica odzyskania Niepodległości w Gminie Polanów

Gmina Polanów w wyjątkowy sposób obchodziła 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, po której mieszkańcy miasta i gminy rozwinęli 50-metrową flagę w barwach narodowych na placu w parku miejskim.

Po przemówieniu Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego, dokonano po raz pierwszy uroczystego podniesienia flagi na maszt sfunansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Projekt „Pod biało-czerwoną” ma na celu zjednoczyć kraj i mieszkańców oraz zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Honory w poczcie flagowym czynili przestawieciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanowa i Nacławia, a towarzyszyli im reprezentanci polanowskich Piłsudczyków.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwona parada w asyście gminnych OSP i przy podniosłych dzwiękach patriotycznych pieśni, o które zadbał Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, przemaszerowała przez centrum miasta wzdłuż ul. Wolności aż do placu targowego. Tam odbyła się czwarta edycja, cieszącego sie coraz większa popularnością Polanowskiego Biegu Niepodległości. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez panią Dorotę Wójcicką Popowicz, wystartowało 120 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników biegu otrzymał okolicznościowy medal i sportową koszulkę białą lub czerwoną z logo Polanowa na piersi.

Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sportowych zmagań, można było nabyć od pań z zespołu Córy Cołogóry i Koła Gospodyń Wiejskich w Polanowie rogale z białym i niebieskim makiem, które na wzór tych wielkopolskich – świętomarcińskich, zdobywają w naszym mieście coraz większą sympatię, pokazując, że „Niepodległość” może mieć słodki smak.

Koło Gospodyń Wiejskich w Świerczynie dodatkowo rozgrzewało uczestników serwując gorącą grochówke i herbatę.

Burmistrz Polanowa składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, radnym gminnym i powiatowym, sołtysom, dyrektorom jednostek organizacyjnych oraz przybyłym gościom za godną postawę i udział w polanowskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podziękowania kieruje również do zaangażowanych w organizację jednostek Gminy m.in. POKiSu z prowadzącycm uroczystośc Dyrektorem Wiesławem Lebiodą, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także pracowników Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej w Polanowie oraz Parafii Polanów.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-11-17 10:35:17 2022-12-05 10:07:52
przejdź do góry strony