Orszak Trzech Króli

Data publikacji/aktualizacji: 2019-08-30 12:50:48

Organizowany od 2013 roku Orszak Trzech Króli w Polanowie trasą z centrum miasta na Świętą Górę Polanowską to odkrywanie bogactwa tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.
Organizator: Burmistrz Polanowa, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Polanowie, OO Franciszkanie ze Św. Góry Polanowskiej oraz Nadleśnictwo Polanów.
Termin: 6 stycznia 

Orszak Trzech Króli

 Z roku na rok coraz większa ilość osób bierze udział w uroczystości. Polanowski Orszak Trzech Króli stał się prawdziwą atrakcją dla mieszkańców, przyjaciół i turystów gminy Polanów, których przyciągają wielobarwne i bogate stroje Trzech Króli na koniach, Heroda (w którego od wielu lat wciela się Burmistrz Polanowa), dworzan i dwórek, pasterzy, aniołów i diabłów a także owieczki, osiołki, wykonywana na żywo muzyka, uliczne jasełka oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Do Orszaku może przyłączyć się każdy, kto chce za Mędrcami ze Wschodu rozpocząć radosną 3 kilometrową podróż z Polanowa na Świętą Górę Polanowską – zwaną Polanowskim Betlejem, by kolędując złożyć pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. 

To niezwykłe religinno-kulturalne wydarzenie rozpoczyna się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie, po której z Rynku Miejskiego prowadzony przez Trzech Króli barwny i rozśpiewany Orszak udaje się ulicami Polanowa na Świętą Górę Polanowską.

© 2000 - 2024 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.