Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 24 kwietnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Data publikacji/aktualizacji: 2020-05-11 10:22:28

Szanowni Państwo

Za nami kolejny trudny tydzień narodowej kwarantanny. Wyjątkowa sytuacja, w której się znaleźliśmy, znacząco ograniczyła nasze normalne funkcjonowanie. Od poniedziałku rząd zniósł część restrykcji, nareszcie możemy pójść chociażby na spacer do lasu czy parku. Korzystajcie z tego mądrze i bezpiecznie, zachowując szczególną ostrożność i odpowiedzialność. Złagodzenie ograniczeń niestety nie oznacza końca pandemii. Przed nami jeszcze długa droga do pokonania koronawirusa. Nie traćmy jednak nadziei i entuzjazmu.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 24 kwietnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

 Póki co, przedstawiam Państwu kilka najważniejszych informacji o aktualnej sytuacji w gminie Polanów w związku z pandemią koronawirusa:
- jak dotąd nie stwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem na terenie naszej gminy,
- kwarantanną domową objętych jest 18 osób w 11 osobnych lokalizacjach.

Podjęliśmy decyzję o zniesieniu zakazu prowadzenia handlu na targowisku miejskim w Polanowie. Targowisko będzie ponownie otwarte od poniedziałku, 4 maja 2020 r. przy zachowaniu obowiązku stosowania określonych przepisami obostrzeń sanitarnych tj. o używaniu osłon na usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych zarówno przez kupujących jak i sprzedawców, jak też o konieczności zachowania stosownych odległości pomiędzy osobami. Sytuacja na targowisku będzie monitorowana.

Korzystając z okazji przypominam, że od ubiegłego czwartku tj. 16 kwietnia br. wszystkich obowiązuje zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Dbajmy o siebie i o innych, nośmy maseczki, nie dlatego że tak trzeba, ale dlatego, że wszystko, co przybliża nas do końca epidemii jest dobre. Jestem przekonany, że damy radę!

Przez cały czas śledzę również ogromną skalę pomocy, jaka kierowana jest do szpitali i służb medycznych od osób szyjących w naszej gminie maseczki ochronne. Z tego miejsca pragnę wszystkim zaangażowanym paniom i panom serdecznie podziękować.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

© 2000 - 2021 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.