VII Orszak Trzech Króli w Polanowie

Data publikacji/aktualizacji: 2020-01-07 13:45:06

Setki mieszkańców gminy Polanów wzięły udział w VII Orszaku Trzech Króli, który tuż po południu wyruszył z Polanowa na św. Górę Polanowską. Uroczysty pochód poprzedziła Msza święta celebrowana w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

VII Orszak Trzech Króli w Polanowie

W barwnym przemarszu, za gwiazdą, manifestuąc radosną nowinę podążały całe rodziny z dziećmi. Uczestnicy przyodziani w połyskujące korony i czerwone, zielone lub niebieske peleryny, przygotowane przez organizatorów, ze śpiewem kolęd na ustach, przeszli trasą z rynku miejskiego, przez miasto: ulicą Wolności, Bobolicką i Zacisze.

W ten sposób 6 stycznia obchodzone jest chrześcijańskie święto Objawienia Pańskiego, nawiązujące do podróży jaką odbyli trzej mędrcy ze wschodu do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Ta tradycja, podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce, również w Polanowie przeżywa swój prawdziwy renesans. Cechą charakterystyczną polanowskiego Orszaku jest jego finał przy pustelni na Świętej Górze, gdzie na uczestników czeka żywa szopka, wspólne kolędowanie i ciepły posiłek.

Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Polanowie byli: Burmistrz Polanowa, Parafia Polanów, O. Franciszkanie, POKiS, ZSP Polanów, Przedszkole Gminne w Polanowie, OSP Polanów.

© 2000 - 2020 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.