Spotkanie z Koszalińskimi Amazonkami

Data publikacji/aktualizacji: 2021-11-26 22:40:19

Październik jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi stworzył okazję do tego, aby również w gminie Polanów poświęcić więcej uwagi na problematykę raka piersi i sytuację kobiet, którym przyszło walczyć z tym nowotworem.

Spotkanie z Koszalińskimi Amazonkami

W ramach kontynuacji projektu Kochaj życie, 21 października 2021 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego, członkinie Koszalińskiego Stowarzyszenia Amazonki przeprowadziły warsztaty, które miały charakter akcji profilaktycznej, podkreślającej jak ważne jest wykonywanie regularnych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi.

Panie podzieliły się z uczestniczkami spotkania swoimi bogatymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, udzieliły wielu bardzo przydatnych rad dotyczących samej profilaktyki, wskazując, że jest ona ważna, jak nie najważniejsza z punktu widzenia życia i zdrowia kobiet.

Punktem kulminacyjnym spotkania było szkolenie z samobadania piersi prowadzone na fantomach piersi. Uczestniczki spotkania uczyły się, jak badać piersi oraz jakiego rodzaju zmiany powinny je niepokoić.

Panie otrzymały instrukcję samobadania piersi i literaturę zachęcającą do badań profilaktycznych.

W ramach projektu, powstały również informatory i kalendarzyki, któe trafia do mieszkanek gminy Polanów.

Wydarzenie było częścią projektu dofinansowanego z programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji Nauka dla Środowiska.

© 2000 - 2022 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.