Kiermasz Bożonarodzeniowy

Data publikacji/aktualizacji: 2019-12-16 15:04:16

Świąteczna atmosfera i ciekawa oferta przyciągnęła licznych mieszkańców naszej gminy na kiermasz bożonarodzeniowy. Nie zabrakło pięknych wyrobów oraz artystycznych i kulinarnych  inspiracji.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W sobotę 14 grudnia 2019 r. sala widowiskowa zapełniła się kolorowymi świątecznymi straganami. Była to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu i przy nastrojowej muzyce.
Odwiedzający kiermasz mieli okazję zakupu stroików, fikuśnych skrzatów, przepięknych bombek, i wiele innych ręcznie przygotowanych ozdób świątecznych. Były także żywe choinki i oczywiście coś dla ciała, grzańce, pierożki, paszteciki, wędzone ryby i mięsa, ciasta i ciasteczka! Na przybyłe dzieci, również czekało wiele atrakcji m.in.: spotkanie się z Mikołajem oraz zabawy w specjalnie zorganizowanej „strefie zabaw".
Kiermasz był okazją do zaprezentowania rękodzielniczego dorobku lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, Sołectw oraz Świetlic wiejskich z naszego terenu. Łącznie zaprezentowało się ok. 20 stoisk, z czego 10 reprezentowały KGW. Bożonarodzeniowy kiermasz uatrakcyjniły nam i wprowadziły w jeszcze większy nastrój świąteczny, dzieci oraz młodzież z ZSP, LO oraz MOW w Polanowie, prezentując inscenizacje przygotowane na I Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.
Podczas kiermaszu wręczono nagrody w rozstrzygniętych przed kilkoma dniami konkursach na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe oraz gwiazdy kolędnicze. W trakcie imprezy rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą tradycyjną potrawę wigilijną, w którym zwyciężyły kolejno:
I Ewa Pęczka- Barszcz wigilijny
II Helena Pencarska - Koreczki Śledziowe
III Teresa Kusz -Tradycyjne pierogi
IV Wioleta Konieczna - Nietypowe krokiety na typową wigilię
V KGW Rzeczyca Wlk – Zupa grzybowa
Fundatorem nagród w w/w konkursie była Darłowska Lokalna Grupa Rybacka

Organizatorem kiermaszu był Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu.
Dziękujemy wszystkim za ciężką pracę włożoną w przygotowanie świątecznych stoisk.

 

© 2000 - 2020 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.