Bieg na szpilkach w ramach projektu Kochaj życie

Data publikacji/aktualizacji: 2021-09-27 13:45:42

11 września 2021 r. w parku miejskim w Polanowie odbędzie się I edycja Biegu na Szpilkach. Ten trochę szalony w formie bieg, to część projektu „Kochaj życie”, którego celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę raka piersi oraz zdrowy tryb życia.

Bieg na szpilkach w ramach projektu Kochaj życie

Organizatorzy podkreślają, że będzie to symboliczny bieg, NIE WYŚCIG! Imprezie przyświecać będzie jeden cel: aby poprzez dobrą energię, entuzjazm i uśmiech wywołać dyskusję, na temat dla nas bardzo ważny - temat profilaktyki raka piersi.
Bieg na Szpilkach to symbol, przez który możemy również wyrazić naszą solidarność z osobami zmagającymi się z nowotworem, a jednocześnie przedsięwziąć kroki w przeciwdziałaniu chorobie, która dotknąć może każdego! Rak piersi to nie choroba samej kobiety, to choroba całej rodziny, jej środowiska, wspólnoty. Dlatego tak ważna jest świadomość, profilaktyka i niegasnąca dyskusja.
Nie mogąc zrobić dużo, zacznijmy od małych kroków, zacznijmy o tym rozmawiać.

W Biegu może wziąć udział każda kobieta, która ukończyła 18-rok życia (odważni panowie również mile widziani :). Jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić jest założenie szpilek (damskiego obuwia na wysokim, cienko zakończonym obcasie), które muszą mieć min. 5 cm wysokości.

Na uczestniczki biegu czekają różowe koszulki ze znakiem graficznym, w których przebiegną dystans ok. 100 m oraz medale uczestnictwa w kształcie owej szpilki, a także wiele miłych niespodzianek.

Bieg w szpilkach to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel! Dlatego zapraszamy do uczestnictwa (czynnego lub biernego jako dopingujący kibice) już 11 września 2021 r. do parku miejskiego w Polanowie. Tam już od godz. 14.00 będzie odbywał się Festyn. Głównymi atrakcjami będą ZUMBA, strefa aktywności dla dzieci oraz bijący rekordy popularności w Polsce - po raz pierwszy w Polanowie: Festiwal Kolorów.

Wydarzenie jest częścią projektu dofinansowanego z programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji Nauka dla Środowiska.

 

© 2000 - 2024 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.