Sąsiedzi - spotkanie kulinarne w Gołogórze

Data publikacji/aktualizacji: 2019-08-19 10:05:48

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. na placu "Młody Kącik Nadziei" w Gołogórze odbyła się impreza kulinarna pn. "Sąsiedzi". Był to finał realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i Sołtysa z Radą Sołecką projektu w ramach programu "Społecznik 2019-2021". Założeniem projektu było zorganizowanie "sąsiedzkiego" spotkania przy jednym wspólnym stole.

Sąsiedzi - spotkanie kulinarne w Gołogórze

Licznie przybyli mieszkańcy i goście, wśród których znaleźli się także Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Polanowie Józef Wilk, Radni Rady Miejskiej w Polanowie Jerzy Landowski i Janusz Parszczyński, Radny Rady Powiatu Koszalinskiego Dariusz Kalinowski, Sołtsy Sołectwa Kepiny janusz Buczkowski oraz przyjaciele z sąsiednich miejsocowości, mieli okazję spróbować lokalnych smakołyków. Organizatorzy, specjalnie na tę okazję, od rana w żeliwnych kociołkach i na ognisku przygotowywali tradycyjne wiejskie potrawy, bazując na przepisach z rodzinnych domów i smakach z dzieciństwa. 

Impreza tym różniła się od innych, że nie obowiązywał narzucony scenariusz. Doskonałe warunki plenerowe, dobra kuchnia i "sąsiad" z boku sprzyjały i nakłaniały do podejmowania rozmów sąsiedzkich, których w dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje.

© 2000 - 2020 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.