Budowa i modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Polanów

Data publikacji/aktualizacji: 2023-11-15 10:56:20

Gmina Polanów planuje realizację kolejnej ważnej inwestycji w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, mającej na celu zwiększenie dostępności do zasobów wodnych dla jej mieszkańców.

Budowa i modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Polanów

Projekt obejmuje trzy główne zadania:
1) Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Żydowo:

2) Budowa nowej sieci wodociągowej pomiędzy miejscowościami Rosocha-Dadzewo o długości 3,5 km oraz wykonanie do niej przyłączy dla 40 nieruchomości w miejscowości Dadzewo.

3) Budowa nowej sieci wodociągowej o długości około 2,4 km w miejscowości Kościernica oraz wykonanie do niej przyłączy dla 45 nieruchomości.

Realizacja tych zadań ma na celu zwiększenie jakości usług w zakresie dostarczania wody i poprawę warunków życia dla około 1,4 tysiąca mieszkańców Gminy Polanów. Dzięki tej inwestycji, Gmina kontynuuje rozwijanie i modernizację swojej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, co przyczyni się do zwiększenia komfortu życia oraz zrównoważonego rozwoju miasta i gminy Polanów.

Zakończenie zadań planowane jest na koniec grudnia 2024 roku. Wartość inwestycji wynosi 8.500.000,00 zł, z czego 8.000.000,00 zł zostanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

© 2000 - 2023 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.