Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Polanowie

Data publikacji/aktualizacji: 2021-11-12 20:25:18

Gmina Polanów w wyjątkowy sposób obchodziła w tym roku zainicjowane przez Burmistrza Polanowa uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tuż po mszy świętej w intencji Ojczyzny, mieszkańcy miasta i gminy rozwinęli 50-metrową flagę w barwach narodowych przy placu remizy OSP.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Polanowie

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwona parada w asyście gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych przemaszerowała przez centrum miasta wzdłuż ul. Wolności aż do placu targowego. Tam odbyła się kolejna już edycja Polanowskiego Biegu Niepodległości, w którym wystartowało blisko 80 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników biegu otrzymał okolicznościowy medal, w kształcie granic administracyjnych gminy, na którym widniało logo z flagą. Na zwycięzców w 9 kategoriach czekały nagrody i dyplomy. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sportowych zmagań, można było nabyć rogale z białym i niebieskim makiem, które na wzór tych wielkopolskich - świętomarcińskich, zdobywają w naszym mieście coraz większą sympatię, pokazując, że „Niepodległość” może mieć słodki smak.
Dodatkowo dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości, zgromadzone dzieci wypuściły górę 103 balony z helem w białych i czerwonych kolorach.
Na wszystkich uczestników czekała grochówka i gorąca herbata.
W Polanowskim Biegu Niepodległości uczestniczyła grupa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy ze względu na nałożoną kwarantannę, przystąpiła do biegu w formule on-line.

Burmistrz Polanowa składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, radnym gminnym i powiatowym, sołtysom, dyrektorom jednostek organizacyjnych oraz przybyłym gościom za godną postawę i udział w polanowskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podziękowania kieruje również do zaangażowanych w organizację jednostek Gminy m.in. POKiSu, Ochotniczych Straży Pożarnych, Klubu Sportowego Gryf, a także pracowników Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej w Polanowie oraz Parafii Polanów.

Wkrótce videorelacja z obchodów.

 

© 2000 - 2022 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.