Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 14 stycznia 2021 r. dotycząca organizacji szczepień na terenie gminy Polanów dla seniorów 80+ i 70+

Data publikacji/aktualizacji: 2021-02-04 15:18:08

W związku z rozpoczynającą się akcją szczepień przeciwko COVID-19 informuję, że rejestracja do szczepień dla osób powyżej 80 roku życia będzie możliwa od dnia 15 stycznia 2021 r. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych ww. seniorów.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 14 stycznia 2021 r. dotycząca organizacji szczepień na terenie gminy Polanów dla seniorów 80+ i 70+

Harmonogram rejestracji
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się będzie można zarejestrować?
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
  3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Na terenie gminy Polanów punkt szczepień utworzony został w Zespole Opieki Zdrowotnej w Polanowie.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
Dla seniorów, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność lub z innych względów, nie mogą samodzielnie zgłosić się do punktu szczepień, gmina Polanów zorganizuje darmowy transport. W celu uzgodnienia transportu prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem Urzędu Miejskiego pod numerem telefonu 519 195 839 dostępnym w dni robocze w godzinach 8:00-15:00. Transport prosimy uzgadniać po rejestracji do szczepienia, na kilka dni przed planowanym terminem szczepienia.

© 2000 - 2021 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.