Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 22 maja 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Data publikacji/aktualizacji: 2020-05-22 13:31:34

Szanowni Państwo.

Minął kolejny tydzień, w którym wszyscy borykaliśmy się z uciążliwościami wynikającymi z obowiązującego na terytorium Polski stanu epidemii. Zmieniająca się sytuacja doprowadziła do stopniowego luzowania obostrzeń sanitarnych i powolnego wznawiania zawieszonej wcześniej działalności.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 22 maja 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

W ubiegłym tygodniu wznowiły działalność zakłady usługowe i restauracje. W następnym tygodniu planowane jest znoszenie kolejnych obostrzeń. Na terenie gminy Polanów od dnia 25.05.2020r. wznawiają swoją działalność Żłobek i Przedszkole Gminne w Polanowie. Uruchomienie tych instytucji wymagało podjęcia szeregu działań organizacyjnych. Wprowadzono w nich nowy rygor sanitarny mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa kadrze i wychowankom.
W mijającym tygodniu odnotowano pierwsze zachorowanie na COVID-19 w gminie Polanów. Osoba chora przebywa obecnie w domu i jest pod nadzorem służb sanitarnych. Łącznie w 8 lokalizacjach kwarantannę odbywa 18 osób.

Szanowni Państw luzowanie obostrzeń wymaga od nas jeszcze większej dyscypliny i ostrożności. Wzrost naszej aktywności musi postępować w sposób przemyślany tak by nie łączył on się ze wzrostem zagrożenia epidemicznego.  

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

© 2000 - 2021 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.