I Ludowe Kolędowanie w Polanowie

Data publikacji/aktualizacji: 2020-01-20 15:26:36

Barwne stroje ludowe, pastorałki i kolędy w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach oraz nastrojowy świąteczny klimat – tak można podsumować I Ludowe Kolędowanie w Polanowie, które na długo pozostanie w pamięci gości oraz samych organizatorów.

I Ludowe Kolędowanie w Polanowie

W sobotę, 18 stycznia 2020 r. najpiękniejsze polskie bożonarodzeniowe pieśni nabożne wybrzmiały na scenie Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Podczas Przeglądu spotkały się zespoły śpiewacze i ludowe z powiatu koszalińskiego oraz z najbliższych okolic. Była to okazja do integracji i wzajemnego poznawania się, z czego ludowi wykonawcy chętnie skorzystali.

Na zaproszenie Organizatorów odpowiedziało 15 zespołów, wśród których znalazły się „Córy Gołogóry” i „Olszyna” z Żydowa - zespoły reprezentujące naszą gminę, oraz Stowarzyszenie Śpiewacze „Śródmieście”, „Popowianie”, „Nasza Kapela”, „16-sty Południk”, „Jagody”, „Podlotki”, „Sąsiedzi zza miedzy”, Stowarzyszenie Śpiewacze „Jantarowy Kwiat”, „Jarzębiny ze Świeszyna”, „Zespół Wojtana”, „Kwiat Paproci” i „Bursztyny z Sianowa”.

We wspólnym kolędowaniu na ludową nutę uczestniczyli także Zastępca Burmistrza Polanowa Piotr Górniak, Radni Rady Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski i Wiesław Lebioda, Dyrektor Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu Anna Sznyter.

Organizatorem był Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z Zespołem Ludowym „Olszyna” i Kołem Gospodyń Wiejskich w Świerczynie.

© 2000 - 2020 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.