Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 3 kwietnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Data publikacji/aktualizacji: 2020-04-17 12:49:23

Szanowni Państwo,

kolejny ciężki tydzień w cieniu koronawirusa za nami. Wiem, że jesteście zmęczeni, ale proszę Was o jeszcze większy wysiłek. Poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami zostańcie przez najbliższe dni w domach. To najlepszy i jedyny skuteczny sposób walki z tą podstępną chorobą. Zróbcie to dla siebie, swoich najbliższych, ale także dla sąsiadów i nieznajomych. Zróbmy to razem, ale osobno.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 3 kwietnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Na dzień dzisiejszy, na terenie gminy Polanów 60 osób jest objętych kwarantanną w 40 osobnych lokalizacjach. Nie ma też żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia. Chciałbym wierzyć, że ten stan się utrzyma.
 
Prawdopodobnie szczyt zachorowań jeszcze przed nami, dlatego tak ważne jest, abyśmy stosowali się do wszystkich zaleceń służb medycznych i sanitarnych. W tym tygodniu weszły w życie kolejne ograniczenia, nowe regulacje w sprawie handlu i poruszania się w miejscach publicznych, dlatego bardzo Was wszystkich proszę o stosowanie się do nowych wytycznych. Wszystkie informacje są na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.polanow.pl i gminnym fanpagu facebook.

Dochodzą do nas informacje, o nieprzestrzeganiu kwarantanny dlatego prosimy o powiadamianie o takich zdarzeniach policję, telefon: 112 lub 606897033.

Chciałbym jeszcze złożyć serdeczne podziękowania wszystkim paniom i panom z Żydowa, Nacławia i Polanowa, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcje szycia maseczek ochronnych i dostarczanie ich potrzebującym. W imieniu swoim i polanowskiego samorządu bardzo Państwu dziękuję!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

© 2000 - 2021 Urząd Miejski w Polanowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.