Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Podpisanie aktu notarialnego utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

W miniony poniedziałek 14 czerwca Burmistrz Polanowa Pan Grzegorz Lipski wraz z innymi 18 samorządami z województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisał akt notarialny utworzenia  Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej pn. „KZN-Zachodniopomorskie” spółka z o. o. z siedzibą w Koszalinie.

Zawarcie umowy spółki stanowi kolejny etap wdrażania obowiązujących w ramach „Pakietu mieszkaniowego” rozwiązań na rzecz rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego.

W ramach realizacji tej formy wsparcia została powołana Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa  na wzór Towarzystwa Budownictwa Społecznego, która umożliwi budowę w perspektywie kilku lat lokali mieszkalnych na wynajem dla rodzin z terenu naszej gminy. Budownictwo w tej formule przewiduje realizację inwestycji mieszkaniowej dla grupy najemców, którzy posiadają środki na regularne opłacanie czynszu, ale ich przychody są na tyle ograniczone, że nie stać ich na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

W kolejnym etapie wdrażania tego rozwiązania  Gmina Polanów zawrze umowę ze nowopowstałą spółką SIM na powierzenie realizacji przedsięwzięcia budowalno-inwestycyjnego w zakresie budowy w Polanowie wielolokalowych budynków mieszkalnych. W tym celu Gmina przekaże działkę przy ul. Młyńskiej w Polanowie o pow. 0,5 ha pod planowaną budowę mieszkań.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-06-16 22:40:56 2021-06-18 12:51:06 Dorota Buczkowska-Szalbierz Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony